“Mazās muižas” ceļojošā izstāde “GALANTIE SILUETI”

24.06.2023 - 18.04.2024
Kuldīgas novada muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā, Pils ielā 5

Vēsturisku tērpu atdarinājumu kolekcija 18. gs. II puse – 19. gs. I ceturksnis.

Kuldīgas novada muzejs ielūdz uz “Mazās muižas” ceļojošo izstādi “Galantie silueti”. Izstāde aicina apmeklētājus doties valdzinošā ceļojumā laikā un ieskatīties nelielā, vēsturiski akurāti atdarinātu tērpu kolekcijas fragmentā. Prezentētie tērpi spilgti ilustrē modes dinamisko dabu, kas vien pāris dekāžu laikā pārveidojas no maksimāli kupla rokoko laikmeta silueta līdz absolūti minimālistiskam neoklasicismam.

Izstādē apskatāmi 18. gs. franču rokoko stila dāmu un kungu tērpu komplekti, angļu silueta dāmu tērpi un gadsimta izskaņas neoklasicisma modes paraugi, kā arī “Mazās muižas” kolekcijas jaunākais papildinājums – Hercogienes Dorotejas ampīra stila tērps “Tulpe”.

Darba laiks: piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 10.00–18.00.
Ieejas maksa: Pieaugušajam 4.00 EUR. Skolēniem un studentiem 2.00 EUR. Ģimenes biļete (2 pieaugušie un bērni līdz 18 gadu vecumam) 10.00 EUR

*Bērniem līdz 7 gadiem, novada izglītības iestāžu audzēkņiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, ģimenēm ar Goda ģimenes karti, bāreņiem un represētajām personām netiek piemērota ieejas maksa.

“Mazās muižas” ceļojošās izstādes “GALANTIE SILUETI” atklāšana