“Mazās muižas” ceļojošās izstādes “GALANTIE SILUETI” atklāšana

24.11.2023
16:00
Kuldīgas novada muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā, Pils ielā 5, trešajā stāvā

Vēsturisku tērpu atdarinājumu kolekcija 18. gs. II puse – 19. gs. I ceturksnis.

Kuldīgas novada muzejs ielūdz uz “Mazās muižas” ceļojošo izstādi “Galantie silueti”. Izstāde aicina apmeklētājus doties valdzinošā ceļojumā laikā un ieskatīties nelielā, vēsturiski akurāti atdarinātu tērpu kolekcijas fragmentā. Prezentētie tērpi spilgti ilustrē modes dinamisko dabu, kas vien pāris dekāžu laikā pārveidojas no maksimāli kupla rokoko laikmeta silueta līdz absolūti minimālistiskam neoklasicismam.

Izstādē apskatāmi 18. gs. franču rokoko stila dāmu un kungu tērpu komplekti, angļu silueta dāmu tērpi un gadsimta izskaņas neoklasicisma modes paraugi, kā arī “Mazās muižas” kolekcijas jaunākais papildinājums – Hercogienes Dorotejas ampīra stila tērps “Tulpe”.

Izstādes atklāšanas dienā norisināsies biedrības “Vēsturisko rekonstrukciju studija Rokoko” dalībnieku vadīta teatralizēta lekcija “Galantie silueti”. Stāstījums būs par 18. un 19. gs. modes niansēm un dinamisko attīstību. To papildinās vēsturisko tērpu demonstrācija ar dejas elementiem. Lekcija ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz e-pasta adresi sintija.tovstulaka@kuldiga.lv vai zvanot pa tālr. 25484276. Vietu skaits ierobežots.

Kuldīgas novada amatierteātra skate Skrundā