Edgars Raginskis. Ventas meditācija.

18.05.2024
20:00
Klavins Piano

Kuldīga mani allaž iedvesmojusi ar savu unikālo identitāti, kurā saplūst gadsimtus sena vēsture un rūpes par senču tradīciju saglabāšanu, laikmetīgs stilīgums ar omulīgu mazpilsētas šarmu, iejūtīga cilvēku un dabas līdzāspastāvēšana. Šīs kvalitātes man, līdzīgi kā daudziem citiem viesiem, Kuldīgā ļauj justies kā mājās. Vairāku nozīmīgu kuldīdznieku, piemēram, mācītāja Mārtiņa Burkes-Burkevica atsaucība devusi man iedvesmu Ventas krastos radīt vairākus sev nozīmīgus skaņdarbus. Ir liels gods 18. maijā muzicēt pasaulslavenā klavierbūvētāja Dāvida Kļaviņa lolotajā “Kļaviņš Piano” koncertzālē un dalīties savā sirsnībā pret Kuldīgu un kuldīdzniekiem. Koncertā pārlapošu manas Kuldīgas atmiņu un iespaidu lappuses par Svētās Annas dievnama vitrāžu vizuļošanu dienvidus saules staros, vecpilsētas rāmo brīvdienas ritumu, silta vēja rosināto Ventas niedrāja ņirboņu… Improvizācija ir ļaušanās acumirklim, priecāšos to piedzīvot kopā ar jums, koncerta apmeklētājiem!

Edgars Raginskis (1984) ir latviešu komponists, pianists, muzikologs, pedagogs un kultūras žurnālists. Edgars raksta mūziku skatuvei, dokumentālajam kino, vokāli instrumentālo kamermūziku, darbus korim un orķestrim. Viņa teātra mūzika vairākkārt nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai.

Edgars darbojas radio žurnālistikā, ir Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu ētera personība, raksta drukātajā un elektroniskajā kultūras periodikā. Ar Edgara mūziku var iepazīties viņa Spotify mākslinieka profilā https://open.spotify.com/artist/2JIDiU8DMnMdCSCgISWQt5….

Ilgtspējīga mobilitāte pašvaldībās: datos balstīts plānošanas rīks Kuldīgai