Visvalža Garokalna akvareļu darbu izstāde “Skatiens tālumā”

07.06.2024 - 08.09.2024
Kuldīgas novada muzejs

Viens no spilgtākajiem Latvijas akvarelistiem Visvaldis Garokalns (11.11.1933. – 31.12.2005.) reiz jokojis: “Gleznojot akvareli, vajag daudz ūdens un mazliet prāta.” Pagājušā gada novembrī Visvaldim būtu apritējuši 90 gadu. Māksliniekam par godu Kuldīgas novada muzejs veido izstādi “Skatiens tālumā”, aicinot apmeklētājus atveldzēties no ikdienas skrējiena un, skatienam aizklīstot horizontā, paraudzīties tālumā. Izstādē apskatāmi akvareļi ar Kuldīgas šarmantajiem skatiem un dažādas jūras ainavas.

Visvaldis Garokalns dzimis Rumbas pagasta “Vecvagaros”. Izglītojies Veldzē, Kuldīgā un Liepājā. Divus gadus strādājis Kuldīgas Kultūras namā par mākslinieku-noformētāju, vēlāk par skolotāju Liepājā. 1969. gadā, uzsācis dzīvi Jelgavā. Bijis arī Latvijas Mākslinieku Savienības Jelgavas organizācijas vadītājs.

Izstādes atklāšana 7. jūnijā 16.00 Kuldīgas novada muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā Pils ielā 5, pirmajā stāvā.

Izstādi varēs apskatīt līdz 8. septembrim.

Izstādes atklāšanas pasākums bez maksas.

Darba laiks: no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00–18.00.

Visvalža Garokalna akvareļu darbu izstādes “Skatiens tālumā” atklāšana