Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika”

20.10.2023 - 22.10.2023
18:00
Kuldīgas novads

Ikgadējais tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika” ielūdz uz ziņģēšanas svētkiem Kuldīgas novadā un Rīgā šī gada 20.-22. oktobrī!

Līdz šim festivālā tika aplūkotas un cildinātas dažādās instrumentu spēles tradīcijas – cītaru, cimboļu, vijoļu, ermoņiku un citu instrumentu spēle –, bet šajā reizē festivālā “Dzīvā mūzika” ir paredzēts pievērsties muzikantu dziesmu repertuāram. Klasiskās ziņģes ir dziesmu slānis, kas mūsu tautas mūzikā iezīmē pāreju no senākajām tautas dziesmām uz Eiropas mūzikai kopīgo mantojumu, tā saucamajām pilsētas balādēm. Kaut gan ziņģēšana kopumā tiek uzskatīta par vokālo tradīciju, melodiju instrumentālais raksturs ļauj uzskatīt, ka to attīstība un funkcionēšana ir cieši saistīta ar spēles tradīcijām.

Ziņģēšanas svētku dalībnieki ir dziedātāji un grupas, kuriem senās ziņģes allaž bijusi nozīmīga repertuāra daļa – Suitu sievas un vīri, dziedātāja Dace Prūse, dziedātāja un stāstniece Ārija Klēvere un kapela Hāgenskalna muzikanti. Žanra starptautisko dimensiju palīdzēs atklāt gan pašmāju dalībnieki – Rīgas krievu folkloras ansamblis Berendejka –, gan ārzemju viesi – Vēgveres ciema kapela no Igaunijas un dziesminieki Merilina Takers un Pauls Vilsons no Devonas Anglijā.

Tradicionālās mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika” Ziņģēšanas svētku programma:

Piektdien, 20. oktobrī Alsungas Spēlmaņu krogā

19.00 Ziņģu vakars

Sestdien, 21. oktobrī Kuldīgas Kultūras centrā

            11.00 Lekcijas par ziņģu tradīciju Suitu novadā, Latvijā un Anglijā (lekcijām varēs sekot līdzi tiešsaistē Facebook platformā)

            18.00 Ziņģēšanas svētku koncerts

Svētdien, 22. oktobrī kultūrkrogā “Labietis”

19.00 Hāgenskalna muzikantu un ārvalstu grupu uzstāšanās

Festivālu organizē biedrība “Skaņumāja” ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Kuldīgas kultūras centra atbalstu.

Kuldīgas amatierteātrim – 35 Jubilejas izrāde “Sepriņas vecmeitas”