Roks par brīvību – Lielkoncerts

05.07.2024
20:00
Skrundas pilskalna estrāde

Lielkoncerts “ROKS PAR BRĪVĪBU”, kas būs 5.jūlija roka festivāla vakara kulminācija, apvienos Latvijas spēcīgākos un jaudīgākos roka mūziķus. Koncertā uzstāsies daudzi populāri Latvijas rokmūziķi, kas savās dziesmās ieliks enerģiju, emocijas un kopīgu sajūtu par vienotību un lepnumu par Latvijas valsti un tās cilvēkiem – grupas PĒRKONS, MENUETS, LĪVI, mūziķi FELIKSS ĶIĢELIS, HARIJS ZARIŅŠ, ATIS IEVIŅŠ u.c.

Roka festivāli Skrundā nav sveši arī vēsturiski, jo šeit roka tradīcijas ir bijušas dzīvas arī iepriekš – tieši pirms 30 gadiem Skrundas estrādē notika koncerts “Roks pret Skrundas lokatoru”, kas tika organizēts, lai pievērstu uzmanību neatrisinātajām Latvijas aizsardzības problēmām un nostāju par Skrundas radiolokācijas staciju, kas atradās Skrundas pilsētas tuvumā. Tolaik Skrundas novada svētkiem tika izraudzīts moto “Dzīvs, neatkarīgs un brīvs!”. Arī vēlākā posmā notika dažādi pasākumi:

  • 1994. gadā notiek koncerts “Roks pret Skrundas lokatoru” Skrundas estrādē;
  • 1995. gada koncerts “Roks pret militārismu” Skrundas estrādē;
  • 1998. gada koncerts “Roks pret militārismu” Skrundas estrādē;
  • 2015. gada koncerts “Roks par brīvību” Skrundas estrādē;
  • 2016. gada koncerts “Roks par brīvību” Skrundas estrādē.

Šogad koncerta organizatori vēlas šo roka pasaules tradīciju atjaunot, saglabājot brīvības vērtību, kas tik aktuāla arī šodien. “Roks par brīvību” būs ne tikai lielkoncerts, tas būs neaizmirstams vasaras vakars ar kopīgiem ideāliem un vērtību spēku. Pirms koncerta tiek plānota arī festivāla programmas dienas daļa un dažādas aktivitātes, lai kopīgi ne tikai baudītu kultūras pasākumu, bet arī izglītotos, tāpēc tiek paredzētas radošās mūzikas meistarklases un darbnīcas kopā ar māksliniekiem. Roka leģendas Harija Zariņa pavadībā jaunieši varēs apgūt ģitārspēli un dziesmu rakstīšanas tekstu izveidi, savukārt ar Ievu Akurateri kopā muzicēt, kā arī sarunās par vēsturi un mūziku iepazīties un sajust to brīvības laiku, kad tapa dziesma “Manai tautai” – par vērtībām, kas saglabājušās un ir turpinošas no paaudzes paaudzē. Pasākumā būs iespēja arī klausīties jauno mūziķu roka grupas, apskatīt militāro tehniku kopā ar Kuldīgas Zemessardzes komandu un palīdzēt brīvprātīgajiem, kas sniedz palīdzību Ukrainai (sveču liešana, tīkla aušana u.c. aktivitātes kopīgā palīdzības punktā). Paredzētas arī radošās darbnīcas bērniem. Piedāvājot dažādu programmu, ikviens šajā pasākumā varēs atrast sev atbilstošu nodarbi, lai vakarā kopīgi pavadītu laiku, baudot Latvijas rokmūzikas skanējumu!

Lielkoncerta “Roks par brīvību” apmeklētāji tiek aicināti sajust prieku un brīvības garšu, dziedot līdz latviešu labākajām dziesmām, kā arī neaizmirst, ka Latvijas rokmūzika ir neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa ar augstu pievienoto vērtību!

Ielu futbola kausa izcīņa