Pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”

27.04.2024
11:00 - 16:00
Kuldīgas pilsētas dārzā

LIDO ZIVIS 2024

Lido zivis – Kuldīga aicina uz ikgadējo pavasara šovu

Sestdien, 27. aprīlī, no 11.00 līdz 16.00 jau astoņpadsmito reizi norisināsies palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”. Kuldīga aicina pavadīt aizraujošu dienu Kurzemes pērlē – atraktīvās, aktīvās un izzinošās nodarbēs, baudot muzikālus priekšnesumus, dažādus gardumus un vērojot vimbu augstlēkšanas praugdemonstrējumus virs Eiropas platākā ūdenskrituma.

11.00 Pilsētas dārzā uz skatuves oficiāli tiks atklāta Kuldīgas novada aktīvā tūrisma sezona. Pēc tam skatītājus priecēs orķestra “Jūrmala” sekstets, Latvijas un Lietuvas mūziķu kopprojekts “Kad džezs saiet vimbās” un ielu teātra grupa “Puppet Street Band” no Itālijas.

Pleznas, knābjus, spalvas un spārnus, lielas un mazas zivis un citas ūdens radības varēs izpētīt vides izziņas piestātnēs, kā arī uzzināt, kas ir taksidermija un kā nenodarīt pāri Baltijas jūrai.

“Tūristu un ceļotāju lenktuve” vilinās ar aktuālākajiem tūrisma piedāvājumiem un degustācijām.

Aktīva dzīvesveida cienītājus gaidīs “Pludiņa un Āķīša taka”, drosmes, veiklības un atjautības pārbaudījumi kopā ar Kuldīgas skautiem un iespēja iemēģināt roku loka šaušanā.

Ģimenēm ar bērniem būs lieliska iespēja darboties “Meža ABC teātrī”, izziņas un atpūtas centra “Namadara darbnīcā”, tapot un tamborēt lietišķās mākslas studijas “Varavīksne” un rokdarbu kopas “Čaupe” meistaru vadībā, spēlēt spēles zaļā pļavā ar radošās apvienības “Pasaku nams” tēliem.

Maziem un lieliem eiropiešiem aktivitātes būs sagatavojis arī “Europe Direct Kuldīga”Mākslas cienītājus iepriecinās Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” izstāde – darbnīca.

Gardēžus, ja vien iegriezīsies pareizais vējš, gaidīs kūpinātas zivis no Pāvilostas Dzintara, bet, neatkarīgi no laika apstākļiem, būs iespēja nobaudīt SIA “Cepliņi” vārīto zivju zupu un izslavēto Padures saimnieču koču.

Pirkt un pārdot gribētāji satiksies pavasara tirdziņā Liepājas un Kalna ielā, bet stāstu stāstītāji un klausītāji pulcēsies pie pavarda 18. Kurzemes stāstnieku festivāla “Ziv zup” stāstu kafejnīcā Virspilskunga tiesas nama sētā, Baznīcas ielā 34.

Tas viss nedrīkst notikt bez Tevis! Tiekamies Kuldīgā!


“Lido zivis” laikā būs satiksmes ierobežojumi. Sestdien, 27. aprīlī no plkst. 6:00 tirgotāji sāks uzstādīt savas tirdzniecības vietas, tāpēc tiks slēgta satiksme Pils ielā (no Kuldīgas novada muzeja līdz Baznīcas ielai). Būs ierobežotas iespējas iebraukt LU Kuldīgas filiāles pagalmā Kalna ielā, savukārt Baznīcas ielas posmā no Pils ielas līdz Kalna ielai tiks izvietotas barjeras un ceļa zīmes “Apstāties aizliegts”

Uz Kalna un Skolas ielām būs uzstādītas ceļa zīmes “Braukt aizliegts”, kas ļaus iebraukt tikai konkrētās vietas iedzīvotājiem, taču pārējiem apmeklētājiem šīs ielas uz pasākuma laiku būs slēgtas. Lai nodrošinātu caurbraukšanas iespēju vietējiem iedzīvotājiem, uz Kalna ielas nebūs atļauts novietot automašīnas stāvēšanai, bet satiksme būs atļauta abos virzienos.

Lai nokļūtu Pārventā autovadītāji tiek aicināti laicīgi ieplānot maršrutu pa Ventspils ielu – Policijas ielu – Baznīcas ielu, vai P108 – Jaunais tilts – Saldus iela.

Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, un novēlam priekpilnas brīvdienas festivālā ”Lido zivis Kuldīgā”!


>>> Autostāvvietu karte pilsētas viesiem

Kuldīgas novada pašvaldība aicina pilsētas viesus pirms plānot braucienu uz Kuldīgu, aplūkot autostāvvietu karti, lai atrastu vietu savai automašīnai.

Vēršam uzmanību, ka spēkratus iespējams ērti novietot ne tikai Ventas rumbas tuvumā, bet arī  citviet pilsētā. Kuldīgas vēsturiskais centrs ir ļoti kompakts, tāpēc ērti aizsniedzams kājāmgājējiem.

Tāpat vēršam uzmanību, ka vairākās vietās pilsētā ir izveidotas laika stāvvietas, kurās jānorāda stāvēšanas uzsākšanas laiks, uz priekšējā paneļa novietojot “pulkstenīti” vai papīra lapiņu. Laika stāvvietas Kuldīgā atrodas pie veikala “Drogas” (Liepājas iela 44–46), Baznīcas ielā pie Restaurācijas centra, Domes un viesnīcas “Metropole” (Baznīcas iela 1, 7, 9, 11), Pasta ielā 5, pie Kuldīgas Galvenās bibliotēkas un 1905. gada ielā (1905. gada iela 1-6), pie automazgātuves “Puto” (Sūru iela 3), pie veikala “Mego” (Dzintaru iela 14), pie Kuldīgas slimnīcas (Aizputes iela 22), pie bērnudārza “Cīrulītis” (Pļavas iela 11) un pie kafejnīcas “Riverside” (Stendes iela 2A).

Balle “Izdejosim pavasari Alsungā”