Miķeļa Fišera personālizstāde “Preventīvais vizionārisms”

30.04.2023 - 04.06.2023
Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā

No 30. aprīļa līdz 4.jūnijam, 2023, Mākslinieku rezidences galerijā būs skatāma Miķeļa Fišera personālizstāde “Preventīvais vizionārisms”

Gleznotājs un scenogrāfs Miķelis Fišers (1970.) uzskatāms par vienu no neordinārākajiem latviešu māksliniekiem, kura radošās prakses ietver instalācijas, objektus, video, kokgriezumus, glezniecību un starpdisciplinārus projektus, kas augsti novērtēti Latvijas laikmetīgās mākslas kontekstā piešķirot viņam Purvīša balvu (2015.). Savos izaicinoši provokatīvajos darbos autors pārkāpj patērētājsabiedrības bieži vien liekulīgi manifestētās tabu tēmas, – kā nāve un sekss, ticība un māņticība, bauda un sods, labais un ļaunais, vai skaistais un neglītais. Viņa mākslas valoda, neatkarīgi no materializētā medija, uztverama drīzāk kā literārs vēstījums, kura formālā tehnika kalpo par ietvaru dziļākam stāstam par reālām un izdomātām pasaules vietām, notikumiem, sazvērestības teorijām, citplanētiešiem, ezotēriskiem procesiem, mitoloģiju un reliģiju, kas brīvā simbiozē līdzās pastāv un mijiedarbojas radītajos sižetos un to inscenētās sērijās.

Izstāde “Preventīvais vizionārisms” sniedz salīdzinoši nelielu ieskatu Fišera mākslā, kas dotajā gadījumā ietver vairākas kokgriezumu sērijas, glezniecību, grafiku un video darbus, kas ļauj skatītājam retrospektīvi apzināt mākslinieka radošo interešu apvāršņus.

Izstādi organizē: Mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību

Izstādes norises vieta: Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā (Pils iela 2, Kuldīga), ieeja izstādē par brīvu

Darba laiki:

Pirmdiena slēgts
Otrdiena slēgts
Trešdiena 12:00 – 18:00
Ceturtdiena 12:00 – 18:00
Piektdiena 12:00 – 18:00
Sestdiena 12:00 – 18:00
Svētdiena 12:00 – 18:00

Sadarbības partneri un atbalstītāji: Kuldīgas novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds

Koncerta “Kurzemes dziesmas” pirmatskaņojumu