“Man nav vienalga”. Dzejas slams

29.07.2023
18:00 - 21:00
Pilsētas Dārzs

“Man nav vienalga” ir pirmā dzejas slama Kuldīgā nosaukums un tēma, jo “Demokrātijas festivāls Kuldīgā” ir par to, kā mums katram nav vienaldzīga kāda no demokrātijas vērtībām: vārda brīvība, dažādā pieņemšana, kopīga lēmumu pieņemšana, līdzdalība u.c..

Savukārt dzejas slams ir iespēja izpausties demokrātiskā veidā. Slams ir dzejnieku sacensība, kur dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus auditorijas priekšā, un skatītāju balsojumā tiek noteikts šīs sacensības uzvarētājs.

Pieredzējuši slamu dalībnieki par slamu:

  • Mākslas centra “Totaldobže” dzejas slamu organizators Kaspars Lielgalvis: ” Priekš manis Dzejas slams ir jaunas dzejas formas kaltuve.”
  • Literatūrzinātniece Linda Zulmane: “Dzejas slams ir izaicinājums. Reizē arī aicinājums dzejot!”
  • Rakstniece Jana Egle: “Slams manā uztverē ir vārda un personības sinerģija, tiem saplūstot vienā pulsējošā, ievelkošā dzejas ķermenī.”
  • Rakstīšanas entuziasts un Liepājas slamu dalībnieks Čuks: “Slams ir intensīva emocionālās slodzes pārveidošana tekstuālā kompozīcijā un tās nodošana klātesošajiem ar performances palīdzību.”

Jūti sevī vēlmi izteikties un uzstāties, piesakies!

  1. Līdz 20. 07.2023. jāiesūta video, kurā jāiepazīstina ar sevi, un vienu savu dzejoli par jebkādu tēmu. Video garums līdz 1 min. E-pastā iekļauj kontaktinformāciju;
  2. Informācija jāiesūta: agata.babina@liepu.lv ar norādi “Slams Kuldīgā”
  3. Pēc 20.07. tiks izvēlēti 10 slama dalībnieki.

Slama uzvarētājs saņems festivāla sarūpētu balvu un iespēju piedalīties Latvijas nacionālajā dzejas slama čempionātā, kur cīnīsies par iespēju tikt uz Eiropas slama čempionātu Antverpenē.

Festivāla iniciators ir biedrība “Kurzemes NVO centrs”. Atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, “Europe Direct Kuldīga”, Kuldīgas novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Gētes institūts Rīgā, biedrība “Zaļā brīvība” iniciatīvas “Tīri. Labi. Pilsēta bez atkritumiem” ietvaros, apdrošināšanas uzņēmums “BALTA” un Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons.

Saziņai par dzejas slamu:
Kristīne Jonova
+371 26386535
kristine@kurzemesnvo.lv

Underground Kuldiga 2023 – Vasaras vitrāžas