KULDĪGA PIANO 2023 | Ed Carlsen (Eds Karlsens). In the absence of stars / Itālija

09.09.2023
20:00 - 21:00
Klavins Piano koncertzāle Kuldīgā

Eds Kārlsens ir komponists un producents no Sardīnijas. Dzīve uz salas un aizraujošie stāsti par zvaigznēm, ko siltās vasaras naktīs mazajam Edam stāstīja vectēvs, lika viņam daudz domāt par pasauli un iztēloties tālas vietas, kuras viņš vēlētos izzināt. Mūziķis jau no agras bērnības ir bijis liels sapņotājs un domātājs.

Pirms Karlsens kļuva par atzītu mūziķi, viņš bija lidmašīnu pilots. Tomēr lidošana nebija viņa sapņu profesija, tādēļ viņš pamazām no tās attālinājās, arvien vairāk pievēršoties komponēšanai. Labi pārvaldod gan ģitāras, gan klavieru spēli, viņš ietekmējās no daudzveidīgas un eklektiskas mūzikas. Pirmās nopietnās aizraušanās bija progresīvais roks un metāls, tajā pašā laikā arī The Beatles un Stīvena Vilsona mūzikas ieraksti. Interese par producēšanu rezultējās mūzikas tehnoloģiju studijās Londonas Mūzikas koledžā, kur viņa radošums attīstījās skaņu dizaina un kino mūzikas komponēšanas virzienā. Netradicionālā pieeja instrumentu spēlei piešķīra jaundarbiem intriģējošu raksturu – novatorisku, aizraujošu un drosmīgu.

Viņa radītajā mūzikā apvienojas šo abu tik atšķirīgo profesiju – pilota un mūziķa – aspekti. Tā ir vienlaikus tehniska un punktuāla, bet arī meditatīva un aizkustinoša. “Kājas uz zemes, galva- debesīs,” – tā viņš raksturo divējādību, kas klausāma viņa mūzikā. Klausīšanās Karlsena interesantajās faktūrās ir kā plūšana pa sapni, – kraukšķīgi ritmi, dūmakainas sintezatoru plūsmas un maiga elektronika, kas patīkami kontrastē ar dziļu intimitāti un svētlaimīgu mieru.

Katrs no Karlsena mūzikas albumiem ir tapis un ticis ieskaņots citā pilsētā. “Kad man ir jāraksta, es ceļoju,” viņš stāsta. “Katram manam albumam ir cits konteksts un skatījums”. Debijas albums “The Journey Tapes” ir radies Londonā pēc studijām, 2017. gadā. “Elusive Frames” atspoguļo Karlsena dzīvi Kopenhāgenā, savukārt Krakova ir bijusi iedvesma viņa jaunākajam albumam “Morning Hour”.

Pavisam nesen Eds sarakstīja satriecošu oriģinālmūzikas skaņu celiņu dokumentālajai filmai “Ben Stokes: Phoenix From The Ashes”.

KULDĪGA PIANO 2023 | Ritvars Garoza.