KULDĪGA PIANO 2023 | Brančs ar Andreju Osokinu

09.09.2023
12:00
Bangert's

Programmā iecienītākie Fr. Šopēna klavieru skaņdarbi kopā ar Jāņa Mediņa, Volfganga Dārziņa un Valentīna Silvestrova mūziku.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu – Artura Rubinšteina konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo konkursa Parīzē, Līdsas konkursa un Karalienes Elizabetes konkursa Briselē laureāts. Londonas laikraksta ”The Independent” kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.
Pasaulē pieprasītais latviešu pianists regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs – Berlīnes Filharmonijā, Konzerthaus Berlin, Milānas La Verdi zālē, Royal Festival Hall un Vigmora zālē Londonā, Gasteig koncertzālē Minhenē, La Monnaie koncertzālē Briselē, Opera Comique zālē Parīzē un citās. Kopš 2020. gada viņš ir Osokina Brīvības festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Par savu koncertdarbību un īstenotajām labdarības akcijām Ukrainas atbalstam šogad Andrejs Osokins apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni virsnieka pakāpē.

KULDĪGA PIANO 2023 | Pianists parkā. Toms Mikāls