Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Kuldīgā
Godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Kuldīgas novada dome un Kuldīgas novada muzejs aicina 14. jūnijā 10.00 pie piemiņas akmens Pētera ielā atcerēties un pieminēt 1941. gada 14. jūnijā represijās cietušos. Klātesošos uzrunās Kuldīgas Baptistu draudzes mācītājs Mārtiņš Anševics, Kuldīgas novada pašvaldības priekšsēdētājas vietnieks Aris Roberts un Kuldīgas novada politiski represēto biedrības vadītājs Uldis Jumiķis. Pasākumu kuplinās mūziķi no Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas.
Šogad aprit 83 gadi kopš viena no traģiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē, kad 1941. gada naktī no 13. uz 14. jūniju aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju tika izsūtīti uz PSRS soda nometnēm un piespiedu nometināšanas vietām, kur daudzi gāja bojā bada, slimību un necilvēcīga piespiedu darba dēļ.
Kuldīgas iedzīvotājus skāra gan padomju, gan nacistu okupācijas režīmu īstenotās represijas. Padomju režīms jau faktiski uzreiz pēc Latvijas okupācijas 1940. gada jūnijā sāka vērsties pret Latvijas Republikas politisko, militāro, saimniecisko un intelektuālo eliti, kā arī pret visiem demokrātiskās valsts iekārtas atbalstītājiem. Īstenojot deportāciju, no Kuldīgas pilsētas un apriņķa tika aizvesti 623 cilvēki. Lai gan nav noskaidrots visu izsūtīto liktenis, no zināmajiem lielākā daļa tika nometināta Sibīrijā, Krasnojarskas apgabala dažādos rajonos. Aizvesto vidū bija abu dzimumu un visdažādāko vecumu cilvēki – gan tikai pāris gadus jauni bērni kopā ar saviem vecākiem, gan arī vairāk nekā septiņdesmit gadus veci cilvēki.