Informatīvais seminārs “Latvijas Neatkarības karš Kurzemē un Kuldīgā”
Latvijas vēsturē ir notikumi, kuri ir īpaši izteikti ietekmējuši vēstures gaitu un to, kā mēs dzīvojam šodien. Viens no tiem neapšaubāmi ir Latvijas Neatkarības karš. Gandrīz divu gadu garumā – no Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī līdz miera līgumam ar Padomju Krieviju 1920. gada 11. augustā – sīvās cīņās tika izcīnīta Latvijas neatkarība.
Kuldīgas novada muzejs aicina klausītājus piedalīties Neatkarības karam veltītā seminārā un uzzināt vairāk par to, kā notika jaundibinātās Latvijas valsts militāra aizstāvēšana un kā karā bija iesaistīta Kuldīga un kuldīdznieki.
Seminārā Kuldīgas novada muzeja pētniece Kristīne Beķere piedāvās ieskatu Neatkarības kara galvenajās norisēs. Par mazāk zināmiem vai gadu gaitā piemirstiem notikumiem, kas kara laikā norisinājušies Kurzemē, stāstīs Latvijas Universitātes profesors Ēriks Jēkabsons. Savukārt Kuldīgas novada muzeja pētnieks Pēteris Pabērzs tuvāk iepazīstinās ar mūsu novadniekiem, kuri par īpašiem nopelniem saņēmuši Lāčplēša Kara ordeni.
Semināra programma:
14:00 Kristīne Beķere, Kuldīgas novada muzejs. “Neatkarības kara galvenās norises”
14:30 Prof. Ēriks Jēkabsons, Latvijas Universitāte. “Kurzeme Neatkarības karā: zināmais, nezināmais un aizmirstais”
15:00 Pēteris Pabērzs, Kuldīgas novada muzejs. “Novadnieki – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri”
15:30 Noslēguma diskusija.