Galerijas “RĀMIS” izstāde “SONDER*”

20.04.2024 - 26.05.2024
Kuldīgas Mākslas nams

Izstādē apskatāmi to mākslinieku darbi, ar kuriem galerijai RĀMIS** ir izveidojusies īpaši laba sadarbība un silta draudzība; tie ir mākslinieki, kuru darbi atklāj tematisku dziļumu un profesionalitāti.

Izstādē mākslinieki iedziļinās cilvēciskās saiknes sarežģītībā un skaistumā. Iedvesmojoties no atziņas, ka katrs ikkatrs cilvēks dzīvo tikpat spilgtu un sarežģītu dzīvi, kā mēs paši, šī izstāde aicina skatītājus apcerēt cilvēka pieredzes dziļumu un daudzveidību.
Katrs izstādes “Sonder*” mākslas darbs var būt kā logs citu cilvēku dzīvēs, aicinot ieskatīties dziļāk krāsu, apveidu un satura noslēpumainajā telpā. No iespaidiem piesātinātām gleznām, kas iemūžina īslaicīgus mirkļus, līdz pārdomas rosinošām kompozīcijām, kas iemieso cilvēces kopīgās vērtības – izstādītie darbi piedāvā ieskatu mākslinieku stāstos un izjūtās.
Apskatot izstādi, ļaujiet sev just līdzi svešiniekiem, vērojiet prieku un cerības, kas iekrāso viņu dzīvi. “Sonder*” ir empātijas treniņš, kas mums atgādina, ka pasaulē, kas piepildīta ar neskaitāmām dvēselēm, no kurām katra ir pelnījusi atzinību un izpratni, mēs nekad neesam patiesi vieni.

Izstādē piedalās: Daiga Krūze, Dita Lūse, Anita Kalniņa, Madara Gulbis, Katrīna Sarkisjane, Linda Zīvere, Raimo Lielbriedis, Otto Zitmanis, Ritums Ivanovs, Māris Upzars, Jānis Maļeckis.

*Sonder – izpratne, ka ik katra garāmgājēja dzīve ir tikpat spilgta un sarežģīta kā tava.
**Galerija RĀMIS atrodas Rīgā, Torņakalnā (Satiksmes ielā 3)

Izstādes atklāšana 20.04.2024. plkst. 17.00.
Izstādi organizē: Kuldīgas Mākslinieku rezidence, Kuldīgas novada pašvaldība un galerija RĀMIS
Izstādes norises vieta: Kuldīgas Mākslas nams (1905. gada iela 6, Kuldīga), ieeja izstādē bez maksas.

Nīkrāces amatierteātra “Brinida” pirmizrāde “Ak, šīs sievietes, jeb tāda dzīve”