Bērnu mentālās veselības nedēļas ”Runā ar mani” klātienes lekcijas KULDĪGĀ

08.03.2024
11:00 - 17:00
Kaļķu iela 16, Kļaviņš Piano koncertzāle

Informācija VECĀKIEM: bērnu mentālās veselības nedēļas ”Runā ar mani” klātienes lekcijas KULDĪGĀ piektdien, 8. martā Kaļķu ielā 16 (daudziem zināms kā Kaļķu kvartāls). Pieteikšanās pa e-pastu līdz 7. martam – iveta.debesmanna@gmail.com

11.00 ‘’Kā mācīt bērnam laika izjūtu?’’ Līga Bērziņa, uzvediba.lv

Lai mazinātu bērniem, jauniešiem un pieaugušiem trauksmi, atlikšanas tendenci, perfekcionismu, ir vērts mācīties tieši laika izjūtu.

Ir bērni, kuri met krēslus, savaino sevi un citus, jo nespēj sagaidīt nākamo stundu, brīdi, kad beigsies diskomforts.

Mēs apskatīsim dažādas metodes un stratēģijas, kā mācīt bērniem plānot savu laiku, atpazīt un novērtēt laika vērtību, kā arī veiksmīgi pārvaldīt uzdevumus un pienākumus, lai izvairītos no stresa un pēdējā brīža steigas.

12.00 ‘’Ja ir šausmīgas, šausmīgas dusmas’’ Līga Bērziņa, uzvediba.lv

Dusmas var būt biedējoša emocija. Ja dusmas paliek lielākas par mums pašiem, tās var būt grūti un pat neiespējami kontrolēt.

14.00 ‘’Patoloģiska jeb ekstrēma pretestība prasībām (PPP)’’, Elīna Havukainena (Elina Havukainen), Somijas Autisma apvienības vecāku atbalsta grupu vadītāja.

Gadījumā, kad bērns  izvairās no ikdienas prasībām un uzdevumiem, izmantojot atrunas un aizbildinājumus, iegrimstot savā iztēles pasaulē, pēc iespējas atliekot uzdevumu pildīšanu jeb prokrastinējot vai pielietojot vēl citus izvairīšanās veidus, to tradicionāli vairāk uzskata kā kaprīzēšanos, neaudzinātību un izlutināšanas sekas. Tomēr viss nav tik vienkārši – patoloģiska jeb ekstrēma pretestība prasībām (PPP) ir viens no autiskā spektra uzvedības profiliem – veids kā var izpausties autisms.

Lekcija būs angļu valodā, bet tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

 

Lauras Vilertes fotoizstādes ”Klusums” atklāšana