Aurēlija Šimkus, klavieru koncerts

25.05.2024
19:00
Klavins Piano

Programma:

A. Solers: Sonāte do# minorā nr. 20

K. Debisī: Arabeska Mi mažorā nr. 1

P. Vasks: Baltā ainava

J.S. Bahs: Itāļu koncerts

=pauze=

F. Glass: Mad Rush

J. Tīrsens: Amēlijas valsis

F. Šopēns: Valsis op. 34 nr. 2 un valsis op. 64 nr. 1

S. Prokofjevs: Sonāte nr. 4 op. 29 do minorā

“Pirmo solo koncertu Aurēlija Šimkus sniedza 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā.

15 gadu vecumā viņa tika uzaicināta piedalīties “KlavierOlymp” konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē, kur ieguva 3. vietu.

16 gadu vecumā vācu ierakstu kompānija “Ars Produktion” izdeva viņas solo albumu “Scherzo”, kuru žurnāls “Piano News” atzina par mēneša albumu rakstot, ka “Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums’’. Par savu otro solo albumu “Bach. Ich ruf’ zu Dir” Aurēlija ieguva vienu no Eiropas prestižākajām klasiskās mūzikas godalgām “Echo Klassik” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Aurēlija ir piedalījusies dažādos mūzikas festivālos Eiropā, viņa ir muzicējusi kopā ar Anglijas kamerorķestri, Varšavas simfonisko orķestri, Dortmundes filharmonisko orķestri, Gruzijas kamerorķestri, Reinzemes-Pfalcas filharmonisko orķestri un citiem kolektīviem.

Aurēlija Šimkus ir mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Sergeja Osokina un vēlāk studējusi gan Ķelnes Mūzikas un dejas augstskolā pie prof. Klaudio Martinesa-Mēnera, gan arī Zviedrijā pie prof. Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas. Šobrīd Aurēlija meistarību papildina prestižajā Imolas akadēmijā Itālijā pie prof. Ingrīdas Fliteres, kā arī studē Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas maģistratūras programmā.”

Koncertā 25 maijā klausītājiem būs iespēja iepazīties ar Aurēlijas izcilo sniegumu pie mūsu pašu ražotā instrumenta, Una Corda klavieru koncerta versijas M189.

Marata Dzjubenko darbu izstāde