Talka Riežupē

08.08.2024
Mežvalde, Rumbas pagasts
Aicinām iesaistīties upes tecējuma atjaunošanas talkā Riežupē!
⏰ 8.augustā plkst. 10.00
📍 Pulcēšanās pie pieminekļa uz ceļa Mežvalde – Galmica
(56.999474, 22.011008)
👉 Pieteikšanās, aizpildot anketu: https://ej.uz/riezupes_talka vai sazinoties ar talkas koordinatori Undīni pa tālruni 27178050. Jautājumu gadījumā droši zvani!
Šīs talkas mērķis ir uzlabot upes plūdumu, atbrīvojot to no liela koku sagāzuma, kas kavē straumi un veicina krastu nobrukšanu. Lai atjaunotu un saglabātu tik vērtīgos straujteču posmus upē, dažkārt no šādiem dabiskajiem šķēršļiem ir jāatbrīvojas. Tas nodrošinās ne vien upes atgriešanos tās sākotnējā gultnē, bet arī veicina sedimentu aizskalošanos, zivju migrāciju, vieglāku laivošanu un galu galā uzlabo ainavu.
Talka ir piemērota ikvienam – darbi būs dinamiski un pielāgojami, tādēļ darbs atradīsies gan lieliem, gan maziem. Viens no galvenajiem uzdevumiem būs sazāģēto koku izcelšana no ūdens, lai tie netiktu atkal ieskaloti atpakaļ upē. Talkas laikā runāsim par to, vai tiešām visi kritušie koki no upes jāizvāc, kāpēc daudzi no tiem ir nepieciešami un ko paši varam darīt, ja gadījumā līdzīga situācija ir skārusi kādu citu upes posmu.
Darbosimies upē līdz pusdienām plkst. 13.00, pēc tam turpināsim darbus katrs savu spēku robežās. Pievienoties talkai vari dažādos dienas laikos.
Ko ņemt līdzi?
✅ Sausas maiņas drēbes, lai pēc darba var pārģērbties.
✅ Ērtas, darbam piemērotas drēbes. Ja iespējams, ierodies savos garajos gumijas zābakos vai ūdensnecaurlaidīgajās biksēs, bet, ja tādu nav, mēs iespēju robežās tās centīsimies nodrošināt.
✅ Ērti sporta vai pārgājienu apavi ar noslēgtu purnu ir ļoti ieteicami, ja vēlies strādāt upē.
Kino: STRAUME